Biserica din comuna Telciu, protopopiatul Năsăud construită în anul 1900, a fost plină de credincioșii veniți la slujba vecerniei oficiată de Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, Înaltreasfințitul Părinte Andrei.

Îmbrăcați în tradiționalele straie populare din zona Năsăudului, telcenii l-au așteptat cu drag pe Ierah la intrarea în sat, iar apoi au asistat la slujba oficiată în biserica cu hramul „Sfântul Ierarh Nicolae” și au ascultat cuvântul de învățătură despre Întâlnirea cu Hristos cel Înviat, rostit de Înaltpreasfințitul Părinte Andrei.

Preot al comunității este Pr. Părăscan Ioan-Dănuț.

foto: Darius Echim

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close