ARHIEPISCOPIA ORTODOXĂ ROMÂNĂ

A VADULUI, FELEACULUI ŞI CLUJULUI

Sectorul administrativ bisericesc

 

PROGRAMA pentru ocuparea postului de preot paroh la  Parohiile Bobâlna (Dej), Cutca (Gherla), Finişel (Cluj I) şi preot misionar la Protopopiatul Beclean                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

 

 

             Predici                                                                       Cateheze

                            

1.La Schimbarea la Faţă.                                                  1. Despre  Prea Sfânta Treime.

2.La Adormirea Maicii Domnului.                                 2. Despre  poruncile dumnezeieşti.

3.La Duminica a 24-a după Rusalii.                              3. Despre Biserică.

    (Învierea fiicei lui Iair)

 

4.La Sfântul Ierarh Nicolae.                                           4. Despre Maica Domnului.

5.La Duminica a 17-a după Rusalii.                              5. Despre Învierea Domnului.

     (Femeia canaaneancă)

 

6. La Duminica a 25-a după Rusalii.                             6. Despre postul creştin.

    (Samarineanul milostiv)

 

7. La Naşterea Domnului.                                                 7. Despre virtutea creştină.

8. La Botezul Domnului.                                                   8. Despre  Rugăciunea Domnească.

9. La Pogorârea Sfântului Duh.                                       9. Despre Taina Pocăinţei.

10. La Duminica a 2-a după Rusalii                               10. Despre poruncile bisericeşti.

     a sfinţilor români  (chemarea  primilor apostoli

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close