SÂNZIENELE

Pe 24 iunie sărbătorim Naşterea Sfântului Ioan Botezătorul. Această sărbătoare, prăznuită la solstiţiul de vară, îşi are temei biblic. Evanghelistul Luca ne relatează pe larg felul în care a venit pe lume cel mai mare dintre cei născuţi din femeie (Matei 11, 11). În...

ÎPS Andrei – Casă în ceruri

Cuvânt de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, rostit în Parohia Rugășești, Protopopiatul Dej, în Duminica a III-a după Rusalii. 17 iunie 2018

Anunt licitatie pictura Parohia Ortodoxă Crișen

Parohia Ortodoxă Crișeni din Protopopiatul Turda organizează în data de 1 iulie 2018, de la ora 14:00, licitație publică pentru atribuirea lucrărilor de pictură în tehnica frescă, la biserica filiei Boteni, cu Hramul „Pogorârea Sfântului Duh”.  Licitația va avea loc...

Anunțuri și comunicate

Informații utile


 

Protos. dr. Benedict Vesa

-secretar eparhial-
0264/43.10.04 (birou)
0724/514.742 (mobil)
benedict.vesa@gmail.com

Știri

Credincioșii parohiei Leurda, Protopopiatul Dej, s-au bucurat în Duminica întâi după Rusalii, a Tuturor Sfinților, 03 iunie 2018, de prezență arhierească. Înaltpresfințitul Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului...

Mai multe (942)

Pelerinaje


Mai multe….