[rev_slider alias="slider-slim-top"]
Crucea, semnul distinctiv al creștinilor

Crucea, semnul distinctiv al creștinilor

Sfântul Pavel, în Epistola către Galateni, nu găsește alt prilej de laudă decât Crucea Domnului nostru Iisus Hristos: „Iar mie să nu-mi fie a mă lăuda decât numai în Crucea Domnului nostru Iisus Hristos” (Galateni 6, 14). Prin jertfa Crucii lumea este mântuită. În...

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A CURSURILOR PASTORALE

Festivitatea de deschidere a cursurilor pastorale va avea loc luni, 18 septembrie 2023, ora 930, în Paraclisul Facultății de Teologie Ortodoxă Cluj-Napoca din Campusul Teologic, str. Episcop Nicolae Ivan fn.

LISTA PAROHIILOR VACANTE – septembrie 2023

Posturi clericale categoria concurs: Preot paroh la Parohia nou înființată Chinteni II, Protopopiatul Cluj I, 200 suflete, categoria a III-a. Preot paroh la Parohia Dej I, Protopopiatul Dej, 3500 suflete, categoria Preot paroh la Parohia „Sf. Ilie” Bistrița,...

Anunțuri și comunicate

Informații utile


 

Protos. dr. Benedict Vesa

-secretar eparhial-
0264/43.10.04 (birou)
0724/514.742 (mobil)
benedict.vesa@gmail.com

Știri

Mai multe (3070)

Pelerinaje


[hungryfeed url=”http://pelerinaje.renastereacluj.ro/feed/” feed_fields=”” item_fields=”title” max_items=”3″]

Mai multe….

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close