Posturi clericale categoria examen:

  1. Preot paroh la Parohia Câmpia Turzii III, Protopopiatul Turda, 2000 suflete, categoria I.
  2. Preot paroh la Parohia Turda Capelă II, Protopopiatul Turda, 1000 suflete, categoria I.
  3. Preot paroh la Parohia Tritenii de Jos, Protopopiatul Turda, 1050 suflete, categoria I.
  • Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani.
  • Examenul se va desfășura după programa pentru parohiile de oraș.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul consilierului administrativ bisericesc în perioada 2 – 27 noiembrie 2020.

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close