1. Posturi clericale categoria numire:

 

  1. Preot slujire caritativă la Spitalul de Ergoterapie Cluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II.
  2. Preot misionar la Protopopiatul Turda cu atribuţii speciale la Comunitatea de Rromi având punct de slujire în Biserica veche a parohiei Turda Fabrici.
  3. Preot paroh la Parohia Ciceu Corabia, Protopopiatul Beclean, 150 suflete, categoria a III-a.

 

  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 21 decembrie 2018.
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close