Posturi clericale categoria numire:

  1. Preot paroh la Parohia Finișel, Protopopiatul Cluj I, 550 suflete, categoria a II-a.
  2. Preot paroh la Parohia Guga, Filia Valea Gugii Protopopiatul Dej, 210 suflete, categoria a III-a.
  3. Preot paroh la Parohia Corneni, filia Vale, Protopopiatul Gherla, 150 suflete, categoria a III-a.
  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate.
  • Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

Înscrierea candidaţilor va avea loc în perioada 3-25 martie 2022.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close