Posturi clericale categoria numire:

  1. Preot paroh la Parohia Buza,  Protopopiatul Gherla , 510 suflete, categoria a II-a
  2. Preot paroh la Parohia Sânnicoara, filia Apatiu, Protopopiatul Beclean, 400 suflete, categoria a III-a.
  3. Preot paroh la Parohia Visuia, Protopopiatul Beclean, 300 suflete, categoria a III-a.
  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul consilierului administrativ bisericesc până la data de 31 octombrie 2019
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close