Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Şoimeni, Protopopiatul Cluj I, 280 suflete, categoria a III-a. 2.  Preot paroh  la Parohia Baţa, filia Poienile Reteagului, Protopopiatul Beclean ,  481  suflete, categoria a II-a.
  2.  Preot paroh  la Parohia Stupini, Protopopiatul Beclean, 130 suflete, categoria a III-a.

Posturi clericale categoria examen:

Preot paroh la parohia Şieu, filia Şoimuş, Protopopiatul Bistriţa 1300 suflete, categoria I.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 26 octombrie 2018.