1. Posturi clericale categoria examen:

1. Preot slujitor la Parohia Întâmpinarea Domnului Cluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II, categoria I.
  2. Preot paroh la Parohia nou înfiinţată Sfântul Prooroc Ilie Năsăud, Protopopiatul Năsăud, 320 suflete, categoria a III -a.

1. Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Gârbou Dejului, Protopopiatul Dej, 120 suflete, categoria a III-a.
  2. Preot paroh la Parohia Miceştii de Câmpie, filia Fântăniţa, Protopopiatul Beclean, 520 suflete, categoria a II-a.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 25 octombrie 2017.