Posturi clericale categoria examen:

 Preot slujitor la Parohia Buna Vestire Cluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II.

 Posturi clericale categoria numire:

  1. Preot paroh la Parohia Sărata, filia Cătălina, Protopopiatul Dej, 320 suflete, categoria a III-a.
  2. Preot paroh  la Parohia Mihăieşti, filia Topa Mică, Protopopiatul Huedin , 350  suflete, categoria a III-a.
  3.  Preot paroh la Parohia Floreşti, Protopopiatul Năsăud, 430 suflete, categoria a III-a.
  4. Preot paroh la Parohia Tăure, Protopopiatul Năsăud, 450 suflete, categoria a III-a.

 

  • Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani.
  • Examenul se va desfășura după programa pentru parohiile de oraș.
  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 29 noiembrie 2018.
  • Examenul şi interviul vor avea loc luni, 3 decembrie 2018, ora 800.

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close