Posturi clericale categoria examen:

Preot slujitor la Parohia Buna Vestire Cluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II.

Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Sărata, filia Cătălina, Protopopiatul Dej, 320 suflete, categoria a III-a.
  2. Preot paroh  la Parohia Mihăieşti, filia Topa Mică, Protopopiatul Huedin , 350  suflete, categoria a III-a.
  3.  Preot paroh la Parohia Floreşti, Protopopiatul Năsăud, 430 suflete, categoria a III-a.
  4. Preot paroh la Parohia Tăure, Protopopiatul Năsăud, 450 suflete, categoria a III-a.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 29 noiembrie 2018.
  • Examenul şi interviul vor avea loc luni, 3 decembrie 2018, ora 800.