Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Jucu Gară, Protopopiatul Cluj  I, 110 suflete, categoria

a III-a.

1. Preot paroh la Parohia Jichișu de Jos, filia Tărpiu, Protopopiatul Dej, 510 suflete, categoria a II-a.
  2. Preot paroh la Parohia Ciuleni, filia Scrind Frăsinet, Protopopiatul Huedin, 200 suflete, categoria a III-a.
  3. Preot paroh la Parohia Hălmăsău, Protopopiatul Beclean, 260 suflete, categoria  a III-a.

Posturi clericale categoria examen:

1. Preot paroh la Parohia Turda Băi, Protopopiatul Turda, 1010 suflete, categoria I.
  2. Preot paroh la Parohia Leșu I , Protopopiatul Năsăud,1350 suflete, categoria I.
  3. Preot paroh la Parohia Runcu Salvei, Protopopiatul Năsăud,1100 suflete, categoria I.
  4. Preot paroh la Parohia Târlişua, Protopopiatul Beclean, 1150 suflete, categoria I.

• Înscrierea candidaţilor va avea loc pînă în data 26 iunie