Posturi clericale categoria examen:

Preot slujitor la Parohia Sfântul Mare Mucenic Mina Cluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II, categoria I.

Preot paroh la Parohia Mintiu Gherlii, Protopopiatul Gherla, 1350 suflete, categoria I.

Posturi clericale categoria numire:

Preot paroh la Parohia Şieu Sfântu, filia Caila, Protopopiatul Beclean, 550 suflete, categoria a II-a.

 

  • Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani.
  • Examenul se va desfășura după programa pentru parohiile de oraș.
  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 23 iunie 2017.
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close