Posturi clericale categoria numire:

 

  1. Preot paroh la Parohia Mănăstireni, filia Bica, Protopopiatul Huedin, 200 suflete, categoria a III-a.
  2. Preot paroh la Parohia Tranişu, filia Lunca Vişagului, Protopopiatul Huedin, 220 suflete, categoria a III-a.
  3. Preot paroh la Parohia Budurleni, filia Brăteni, Protopopiatul Bistrita, 200 suflete, categoria a III-a.
  4. Preot paroh la Parohia Sâmnihaiu de Câmpie, Protopopiatul Beclean, 650 suflete, categoria a II-a.

 

  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul consilierului administrativ bisericesc până la data de 20 decembrie 2017.
  • Interviul va avea loc în data de 21 decembrie 2017, ora 800.
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close