Conducătorii cercurilor preoțești din Arhiepiscopia Clujului s-au întrunit marți, 25 iulie 2017, la Mănăstirea Rebra-Parva.

Ședința a fost prezidată de Înaltpreasfințitului Părinte Andrei și a început la ora 10:00 cu o slujbă de Te Deum. Alături de cei 85 de preoți coordonatori ai cercurilor preoțești, la întrunire au participat și preoții protopopi ale celor 9 protopopiate din Arhiepiscopia Clujului.

De asemenea, a fost prezent si părintele Arhim. Teofil Tia, duhovnicul Facultății de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca, pentru a le vorbi preoților despre importanța activității cercurilor preoțești în intensificarea misiunii pastoral-misionare, sociale și culturale din parohiile pe care le păstoresc.