Cuvântul Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit cu prilejul evocării Episcopului Vasile Flueraș (Someșanul), la un an de la trecerea la Domnul, și lansării cărții „Preasfințitul Părinte Episcop Vasile Flueraș. Mărturii de suflet”, apărută la Editura Renașterea, sub coordonarea doamnei prof. Raluca Ioana Irimia. Evenimentul a avut loc joi seara, 6 octombrie 2022, la Muzeul Mitropoliei Clujului, de la demisolul Catedralei Mitropolitane din Cluj-Napoca.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close