În perioada 16-17 iulie 2018, la Facultatea de Teologie Ortodoxă a Universității „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca s-au desfășurat probele de concurs pentru admiterea în ciclul de studii universitare de licență pentru anul universitar 2018 – 2019. Afişarea rezultatelor a avut loc miercuri, 18 iulie. Confirmarea locurilor se face în zilele de 19, 23 și 24 iulie, între orele 9.00-15.00. Miercuri, 25 iulie, au loc redistribuirile, iar joi, 26 iulie, se vor afișa rezultatele finale. În mijlocul candidaților s-a aflat Înaltpreasfințitul Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, care le-a adresat câteva cuvinte de folos duhovnicesc. Pentru buna desfășurare a procesului de admitere, alături de conducerea facultății s-au implicat voluntarii facultății, coordonați de prof. dr. Teodora-Ilinca Mureșanu, conform Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului.

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close