Absolvenții promoției Anului Centenar 2018 de la Facultatea de Teologie Ortodoxă a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, au depus jurământul de credință miercuri, 4 iulie 2018, începând cu ora 18:00, în cadrul slujbei de Te Deum, oficiată de Arhim. Prof. Univ. Dr. Teofil Tia, duhovnicul Facultății.

Momentul solemn a avut loc în Paraclisul Facultății, din incinta Campusului Universitar „Nicolae Ivan” din cartierul Mărăști.

La ceremonie a participat Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, pr. prof. univ. dr. Ioan Chirilă – președintele senatului Universității Babeș-Bolyai, pr. prof. univ. dr. Vasile Stanciu – decanul facultății și cadrele didactice ale instituției de învățământ.

La final, Înaltpreasfințitul Părinte Andrei a rostit un cuvânt de învăţătură, în cadrul căruia a vorbit despre Pilda Talanților și despre faptul cum tinerii absolvenți îi pot înmulți.

De asemenea, decanul instituției, pr. prof. univ. dr. Vasile Stanciu le-a adresat câteva gânduri absolvenților și i-a decalarat licențiați și absolvenți ai studiilor de master.

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close