LISTA PAROHIILOR VACANTE 1-30 aprilie  2014

Posturi pentru numire:

1.      Preot paroh la Parohia misionară „Sfântul Antonie cel Mare” Colonia Sopor, Cluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II.

·        Pentru posturile de la categoria numire se va susţine un interviu, şi  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 30 aprilie 2014.

Consilier administrativ bisericesc                                 Secretar eparhial

Pr. Cristian Baciu                                                      Dr. Valentin Vesa